Antep’te zincirleme kaza: 16 kişi öldü, 21 yaralı var

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nun Nizip bölümünde kaza yapan bir araca müdahale eden ekiplere ve İhlas Haber Ajansı'nın (İHA) canlı yayın aracına yolcu otobüsü çarptı.

Antep’te zincirleme kaza: 16 kişi öldü, 21 yaralı var
Antep’te zincirleme kaza: 16 kişi öldü, 21 yaralı var

GAZİANTEP- Antep'te meydana gelen trafik kazasında 16 kişi öldü, 21 kişi de yaralandı. Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nun Nizip bölümünde kaza yapan bir araca müdahale eden ekiplere ve İhlas Haber Ajansı'nın (İHA) canlı yayın aracına yolcu otobüsü çarptı.

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nun Nizip bölümünde meydana gelen kazada ilk belirlemelere göre aralarında 3 itfaiye, 3 sağlık personeli ile İHA çalışanı gazeteciler Muhammed Abdulkadir Esen ile Umut Yakup Tanrıöver’in de bulunduğu 16 kişi öldü, 21 kişi yaralandı. Kaza bölgesine çok sayıda polis ve sağlık ekibi yönlendirildi.

SOYLU: ALLAH RAHMET EYLESİN 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Gaziantep Nizip Otoyolunda kazaya müdahale eden 112 Sağlık, İtfaiye ve Polis ekiplerine çarpan otobüsün yan yatması sonucu ilk belirlemelere göre; 2 Sağlık Görevlisi, 2 İHA Muhabiri, 3 İtfaiyeci, 8 yolcu olmak üzere toplam 15 vatandaşımız hayatını kaybetti. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Valimiz, Emniyet Müdürümüz kaza yerindeler. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin” ifadelerini kullandı.

VALİ: HASTANELERE SEVK EDİLDİLER 

Gaziantep Valisi Davut Gül de, saat 10.45 sıralarında bir binek aracın kaza yaptığını, ekiplerin müdahale ettiği kazadan 200 metre geride otobüsün devrildiğini, bu aracın kayarak kurtarma ekiplerine çarptığını söyledi. Vali Gül, “İlk belirlemelere göre 15 vefat eden vatandaşımız var, aralarında 3 itfaiye personeli, 2 sağlık personeli, 2 gazeteci var. Şu an itibarıyla yaralılar hastanelere sevk edildi” dedi.

Kaza bölgesine çok sayıda polis ve sağlık ekibi yönlendirildi. Kaza nedeniyle TAG Otoyolu’nun Nizip istikametine doğru olan bölümü ulaşıma kapatıldı.