CHP'li Budak:Tazı Kanyonu ranta açılarak doğal güzelliği yok edilecek!''

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Manavgat'ın Gaziler Mahallesi sınırları içinde bulunan eşsiz doğa manzarası ile yerli ve yabancı turistleri büyüleyen Tazı Kanyonunun özelleştirilrilerek ranta açılma girişimini TBMM'ne taşıdı.

CHP'li Budak:Tazı Kanyonu ranta açılarak doğal güzelliği yok edilecek!''
CHP'li Budak:Tazı Kanyonu ranta açılarak doğal güzelliği yok edilecek!''

Abdurrahman Büyükkeskin
Manavgat/Antalya
- Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Manavgat'ın Gaziler Mahallesi sınırları içinde bulunan eşsiz doğa manzarası ile yerli ve yabancı turistleri büyüleyen Tazı Kanyonunun özelleştirilrilerek ranta açılma girişimini TBMM'ne taşıdı.CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçinin  cevaplaması için soru önergesi verdi Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak ,yaptığı açıklamada  Manavgat  Beşkonak Köprülü Kanyonda rafting, kano, doğa sporları trekking ve Nordic Walking yapmaya gelen ve Selge Antik Kenti görmeye gelen yerli ve yabancı turistler  Tazı Kanyonu nu görmeden  dönmediğini söyledi.
Tazı Kanyonu nun    2017 yılında  Beşkonak Köprülü Kanyonu görmeye gelen .yerli ve yabancı turistlerin çektiği turistlerin fotoğrafları paylaşması sonucu meşhur olduğunu söyleyen Çetin  Osman Budak, '' Böylesi gizli cennet ismi ile Tazı Kanyonun özelleştirilerek ranta açılması demek doğa güzelliğiyle yerli ve yabancı turistleri büyüleyen güzelliğin kaybolması demektir.


Mili Parklar Genel Müdürlüğü'nün asli görevi bu doğal güzelliğini korumaktır. Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü düşünmüş taşınmış Tazı Kanyonunda yerli ve yabancı turistler bu güzelliği bedava fotoğraf çekmesinler diye burayı özelleştirerek ranta açmak istiyormuş. Tazı Kanyonu Tazı Kanyonu yapan en önemli değer  doğal  güzelliğidir. Bu doğal güzelliği koruması gerekenler özelleştirmeye açarak yüklenici firma buraya yol yapacağız diyerek ağaç kesimi yapacak ve doğal güzellik tamamen yok olacak. Bu iktidar ormanları talan edip ranta açtı; şimdide gözünü karartmış ;şimdide milli doğal varlıklara dikmiş. Böyle bir talana ve güzelliği bozmaya kimsenin hakkı yok.  '' diye konuştu.